Dla mediów

Biuro prasowe

Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. (22) 127 00 56

Clear Communication Group

Publikacje dotyczące Badamygeny.pl

 1. Mastektomia Angeliny Jolie była zbędna? Nowe odkrycie na temat mutacji BRCA (wzmianka o BG)
  W Polsce testy genetyczne sprawdzające m.in. obecność mutacji BRCA można wykonać w Centrum Nowych Technologii działającym przy Uniwersytecie Warszawskim. W ramach programu "Badamy geny" można z nich skorzystać płacąc nawet do 20 razy mniej niż w innych krajach Europy Zachodniej.
  Więcej: http://zdrowie.radiozet.pl/Medycyna/Mastektomia-Angeliny-Jolie-byla-zbedna-Nowe-odkrycie-na-temat-mutacji-BRCA
 2. Światlekarza.pl - Polski test genetyczny sprawdzi ryzyko raka
  W Polsce ponad milion osób ma od urodzenia mutację w genach, która zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór. Dzięki nowej metodzie sekwencjonowania genów opracowanej przez zespół prof. Krystiana Jażdżewskiego każdy może sprawdzić, czy ma taką mutację.
  Więcej: http://swiatlekarza.pl/polski-test-genetyczny-sprawdzi-ryzyko-raka/
 3. Pytanienasniadanie.tvp.pl – Czy istnieje recepta na raka?
  Czy istnieje recepta na raka? Według najnowszych badań profesora Jażdżewskiego można uchronić się przed nowotworem! Według Światowej Organizacja Zdrowia nadciąga lawinowy wzrost liczby zachorowań na raka. Zachorować ma co trzeci Polak, a nowotwór będzie miał podłoże genetyczne. W odpowiedzi na to zagrożenie, polski lekarz Krystian Jażdżewski stworzył unikatowy program, dzięki któremu każdy może się dowiedzieć czy i na jaki nowotwór zachoruje w przyszłości. Mało tego, według profesora istnieje 100% szans na jego uniknięcie!
  Więcej: https://pytanienasniadanie.tvp.pl/35609899/czy-istnieje-recepta-na-raka
 4. Poradnikzdrowie.pl - Polacy naukowcy wymyślili badanie na raka tańsze ponad 20-krotnie!
  Według danych Krajowego Rejestru Nowotworów w 2016 roku liczba zachorowań na raka przekroczyła aż 180 tys. Według prognoz co trzeci Polak zachoruje na raka, a co czwarty przypadek będzie miał podłoże genetyczne. Jeśli odpowiednio wcześnie dowiemy się jakie jest ryzyko zachorowania na nowotwór, mamy szansę na uniknięcie choroby w przyszłości dzięki odpowiedniej profilaktyce.
  Więcej: http://www.poradnikzdrowie.pl/aktualnosci/polscy-naukowcy-wymyslili-badanie-na-raka-tansze-ponad-20-krotnie_46129.html
 5. Tvn24bis.pl - 7. edycja Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Czas na zgłoszenia kandydatów
  Gościem programu "Bilans" był profesor Krystian Jażdżewski, ubiegłoroczny laureat Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Wraz z zespołem lekarzy i naukowców opracował metodę, dzięki której można przebadać wszystkie geny odpowiedzialne za powstawanie raka, taniej niż gdziekolwiek na świecie.
  Więcej: http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/rewolucyjna-metoda-w-wykrywaniu-raka-chcemy-przebadac-wszystkich,803692.html
 6. #RZECZoBIZNESIE: Anna Wójcicka: Genetyczne ryzyko raka można wcześnie i tanio wykryć
  Jeżeli odpowiednio wcześniej i w odpowiedni sposób będziemy się badać, to nowotwory są w pełni wyleczalne – mówi dr Anna Wójcicka, Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego, gość programu Marcina Piaseckiego.
  Więcej: http://www.rp.pl/Farmacja/180109914-RZECZoBIZNESIE-Anna-Wojcicka-Genetyczne-ryzyko-raka-mozna-wczesnie-i-tanio-wykryc.html
 7. Rdc.pl – Innowacje na start: Warsaw Genomics
  W audycji spotkaliśmy się z Warsaw Genomics, czyli spin-offem działającym na Uniwersytecie Warszawskim. Zespół lekarzy i naukowców zajmuje się zaglądaniem do genów i szukaniem tam odpowiedzi na pytania, jak się skuteczniej leczyć i jak żyć, by nie chorować. Gośćmi Natalii Gorzelnik byli prof. Anna Wójcicka – prezes Warsaw Genomics oraz dr Robert Dwiliński – dyrektor Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii UW.
  Więcej: http://www.rdc.pl/podcast/innowacje-na-start-warsaw-genomics/
 8. Tvn24.pl - Nie zachorować. Zbadaj swoje geny i dowiedz się, czy grozi ci rak
  Ponad milion Polaków urodziło się z chorobotwórczą mutacją genów i prawie na pewno zachorują na nowotwór. Profesor Krystian Jażdżewski stworzył unikatowy program, dzięki któremu każdy może dowiedzieć się, czy i na jaki nowotwór zachoruje w przyszłości.
  Więcej: https://www.tvn24.pl/dowiedz-sie-czy-grozi-ci-rak,802425,s.html
 9. rampa.net.pl, Polski tani test wykrywający 70 genów odpowiedzialnych za nowotwory
  Polscy specjaliści jako pierwsi na świecie opracowali oparte na sekwencjonowaniu genomowym tanie testy wykrywające większą podatność na nowotwory złośliwe – poinformowano na konferencji prasowej w Warszawie. Nowej generacji testy genetyczne w onkologii są wspólnym osiągnięciem specjalistów Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Zakładu Medycyny Genomowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM). Opracował go zespół pod kierunkiem prof. Krystiana Jażdżewskiego (z Centrum Nowych Technologii UW) oraz dr hab. n. med. Anny Wójcickiej, pełniącej funkcję prezesa Warsaw Genomics, firmy zajmującej się wykorzystaniem testów.
  Więcej: http://www.rampa.net.pl/aktualnosci/8373/polski-tani-test-wykrywajacy-70-genow-odpowiedzialnych-za-nowotwory
 10. chcemybycrodzicami.pl, Wykonaj test i poznaj ryzyko raka. Ruszyły przełomowe badania genów
  Szacuje się, że aż 180 tys. osób w Polsce choruje na raka, a 5 tys. z nich to ludzie młodzi – poniżej 35. roku życia. Chociaż przyczyny nowotworów są różne, warto wiedzieć, że za 25% zachorowań odpowiadają mutacje, które są zapisane w naszych genach. Polscy naukowcy z zespołu Warsaw Genomics uruchomili nowatorski program „Badamy geny”, który pomoże nam oszacować ryzyko zachorowania na raka piersi i prostaty.
  Więcej: http://www.chcemybycrodzicami.pl/poznaj-ryzyko-raka-przelomowe-badania-genow/
 11. naukawpolsce.pl, Blisko 57 mln zł na przełomowe projekty badawcze od FNP
  W programie TEAM-TECH grant w wysokości blisko 3 mln zł zdobyła m.in. dr hab. Anna Wójcicka, która będzie prowadziła badania w firmie Warsaw Genomics. Celem projektu jest opracowanie kompleksowego testu diagnostycznego umożliwiającego określenie ryzyka utraty przeszczepionej nerki u pacjentów z mikroangiopatiami zakrzepowymi (grupa chorób prowadząca do powstania zakrzepów, które mogą uszkadzać narządy wewnętrzne, szczególnie nerki). Powstały kompleksowy test genetyczny nie tylko ma pozwolić na pełną diagnostykę pacjentów z mikroangiopatiami zakrzepowymi, ale również dać możliwość opracowania algorytmu prognozującego kliniczny przebieg choroby.
  Więcej: http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C27649%2Cblisko-57-mln-zl-na-przelomowe-projekty-badawcze-od-fnp.html
 12. TVN Uwaga, Kto z nas jest skazany na raka?
  Według Światowej Organizacja Zdrowia nadciąga nowotworowe "tsunami", czyli lawinowy wzrost liczby zachorowań na raka. Ma zachorować co trzeci Polak, w znacznej części nowotwór będzie miał podłoże genetyczne i może pojawić się nawet w bardzo młodym wieku. W odpowiedzi na to zagrożenie polski lekarz Krystian Jażdżewski stworzył unikatowy program, dzięki któremu każdy może się dowiedzieć, czy i na jaki nowotwór zachoruje w przyszłości...
  Więcej: http://uwaga.tvn.pl/kto-z-nas-jest-skazany-na-raka,249193,n.html
 13. dobrewiadomosci.net.pl Polski tani test wykrywający 70 genów odpowiedzialnych za nowotwory
  Polscy naukowcy jako pierwsi na świecie opracowali tanie testy sprawdzające podatność na nowotwory złośliwe. Badanie wykorzystuje sekwencjonowanie genomów i kosztuje 399 zł. Jest 20 razy tańsze niż podobne badania za granicą.
  Więcej: http://dobrewiadomosci.net.pl/21094-polski-tani-test-wykrywajacy-70-genow-odpowiedzialnych-nowotwory/
 14. polsatnews.pl, Nowotwór "schowany" w genach. Polscy naukowcy znaleźli sposób na tanie wykrywanie ryzyka zachorowania
  Według prognoz co trzeci Polak zachoruje na raka. W co czwartym przypadku nowotwór będzie mieć podłoże genetyczne. Naukowcy ze start-upu Warsaw Genomics opracowali metodę rozpoznania raka dzięki skanowaniu ludzkich genów. Test pozwala szybko i wiarygodnie ocenić ryzyko zachorowania m.in. na raka piersi, prostaty i inne nowotwory dziedziczne. Za takie badanie zapłacimy 399 zł, a nie 8 tys. zł.
  Więcej: http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-12-10/nowotwor-schowany-w-genach-polscy-naukowcy-znalezli-sposob-na-tanie-wykrywanie-ryzyka-zachorowania/
 15. Prof. Krystian Jażdżewski w programie Pytanie na śniadanie w TVP 2
  Więcej: https://pytanienasniadanie.tvp.pl/35165825/polacy-wynalezli-test-wykrywajacy-geny-raka
 16. scienceinpoland.pl, Cheap Polish test detects 70 genes responsible for cancer
  Polish specialists are the first in the world to develop cheap genomic sequencing-based tests that detect higher susceptibility to malignant tumours - researchers announced Monday at a press conference in Warsaw.
  Więcej: http://scienceinpoland.pap.pl/en/news/news%2C27449%2Ccheap-polish-test-detects-70-genes-responsible-cancer.html
 17. gazetagazeta.com, Polski tani test wykrywający 70 genów odpowiedzialnych za nowotwory
  Polscy specjaliści jako pierwsi na świcie opracowali oparte na sekwencjonowaniu genomowym tanie testy wykrywające większą podatność na nowotwory złośliwe – poinformowano w poniedziałek na konferencji prasowej w Warszawie.
  Więcej: http://www.gazetagazeta.com/2017/12/polski-tani-test-wykrywajacy-70-genow-odpowiedzialnych-za-nowotwory/
 18. kandyzowani.pl, Tani test na wykrycie „rakotwórczych” genów
  Polscy naukowcy jako pierwsi na świecie opracowali tanie testy sprawdzające podatność na nowotwory złośliwe. Badanie wykorzystuje sekwencjonowanie genomów i kosztuje 399 zł. Jest 20 razy tańsze niż podobne badania za granicą.
  Więcej: http://kandyzowani.pl/viewtopic.php?f=21&t=229
 19. wmeritum.pl, Powstał pierwszy na świecie tani test wykrywający geny odpowiedzialne za nowotwory! Autorami są specjaliści z Polski
  Polscy specjaliści jako pierwsi na świecie opracowali oparte na sekwencjonowaniu genomowym tanie testy wykrywające większą podatność na nowotwory złośliwe – poinformowano w poniedziałek na konferencji prasowej w Warszawie.
  Więcej: http://wmeritum.pl/powstal-pierwszy-swiecie-tani-test-wykrywajacy-geny-odpowiedzialne-nowotwory-autorami-sa-specjalisci-polski/212585
 20. wpolityce24.pl, Boisz się zachorowania na nowotwór złośliwy? Oto najtańszy test, którego wykonanie pozwala ustalić czy jesteś w grupie ryzyka. Wystarczy tylko...
  Polscy naukowcy jako pierwsi opracowali tanie testy, które pozwalają określić podatność zachorowania na nowotwory złośliwe. Badanie wykorzystuje sekwencjonowanie genomów i kosztuje 399 zł, a to oznacza, że jest 20 razy tańsze niż podobne badania na świecie.
  Więcej: http://wpolityce24.pl/boisz-sie-zachorowania-na-nowotwor-zlosliwy-oto-najtanszy-test-ktorego-wykonanie-pozwala-ustalic-czy-jestes-w-grupie-ryzyka-wystarczy-tylko,9815.html
 21. leksykon.com.pl, Polski tani test wykrywający 70 genów odpowiedzialnych za nowotwory
  Polscy specjaliści jako pierwsi na świecie opracowali oparte na sekwencjonowaniu genomowym tanie testy wykrywające większą podatność na nowotwory złośliwe – poinformowano w poniedziałek na konferencji prasowej w Warszawie.
  Więcej: http://www.leksykon.com.pl/polski-tani-test-wykrywajacy-70-genow-odpowiedzialnych-za-nowotwory-105352-artykul.html
 22. gazetalekarska.pl, Test na raka za 399 zł
  Co trzeci Polak zachoruje na raka. W co czwartym przypadku nowotwór będzie mieć podłoże genetyczne. Polacy opracowali test 20 razy tańszy niż podobne badania za granicą, kosztuje 399 zł.
  Więcej: http://gazetalekarska.pl/?p=37682
 23. Poradnikzdrowie.pl, Nowatorski i tani sposób badania ryzyka zachorowania na raka
  Co trzeci Polak zachoruje na raka. W co czwartym przypadku nowotwór będzie mieć podłoże genetyczne. Nowatorski program „BadamyGeny.pl”, opracowany przez zespół Warsaw Genomics działający przy Uniwersytecie Warszawskim, pozwala szybko i wiarygodnie ocenić ryzyko zachorowania m.in. na raka piersi, prostaty i wielu innych nowotworów dziedzicznych.
  Więcej: http://www.poradnikzdrowie.pl/aktualnosci/nowatorski-i-tani-sposob-badania-ryzyka-zachorowania-na-raka_46018.html
 24. polskieradio.pl, Polacy opracowali tani test wykrywający geny odpowiedzialne za nowotwory
  Polscy specjaliści jako pierwsi na świecie opracowali oparte na sekwencjonowaniu genomowym tanie testy wykrywające większą podatność na nowotwory złośliwe. To wspólne osiągnięcie specjalistów Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Zakładu Medycyny Genomowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM). Test opracował zespół pod kierunkiem prof. Krystiana Jażdżewskiego (z Centrum Nowych Technologii UW) i dr hab. n. med. Anny Wójcickiej, pełniącej funkcję prezesa Warsaw Genomics.
  Więcej: https://www.polskieradio.pl/23/266/Artykul/1949952,Polacy-opracowali-tani-test-wykrywajacy-geny-odpowiedzialne-za-nowotwory
 25. Radio TOK FM, Czy grozi Ci rak? Sprawdź, badając swoje geny
  Dzięki innowacyjnej metodzie wykorzystywanej w ramach programu "Badamy Geny" można ocenić ryzyko zachorowania na dziedziczne nowotwory. Audycja z udziałem prof. Krystiana Jażdżewskiego.
  Więcej: http://audycje.tokfm.pl/podcast/Czy-grozi-Ci-rak-Sprawdz-badajac-swoje-geny/56659
 26. Kobieta.pl, „W Polsce ruszył program "Badamy Geny" - uchroni nas przed rakiem?”, 11.11.2017 r.
  Jak uchronić się przed nowotworem? Niestety, nadal nie wymyślono jednej, skutecznej metody na leczenie tej choroby. Rak może dotknąć każdego, bez względu na posiadaną kondycję, czy wiek. Skłonności do niego mamy zapisane w genach, przechodzą na nas z pokolenia na pokolenie. Jednak naukowcy wykorzystali ten fakt, by pomóc nam uchronić się przed guzem. Zespół "Warsaw Genomics" stanął na wysokości zadania. Polscy lekarze stworzyli program "Badamy geny", który ocenia ryzyko zachorowania na nowotwór. Pacjent musi oddać krew oraz podać swój wiek, liczbę osób w rodzinie z nowotworową przeszłością i listę stosowanych przez siebie leków.
  Więcej: http://www.kobieta.pl/artykul/w-polsce-ruszyl-program-badamy-geny-uchroni-nas-przed-rakiem
 27. Zdrowie.Radiozet.pl, „Zbadaj swoje geny i sprawdź, czy grozi Ci rak! UW uruchamia specjalny program”, 8.11.2017 r.
  Myślisz, że szansę na to, by określić ryzyko nowotworowe mają tylko takie gwiazdy jak Angelina Jolie? Nic bardziej mylnego! - Wcale nie trzeba jechać do Hollywood, badania można wykonać w Warszawie, w Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego - wyjaśnia prof. Krystian Jażdżewski. Koszt? 20 razy niższy niż na Zachodzie. Jak to możliwe?
  Więcej: http://zdrowie.radiozet.pl/Medycyna/Program-Badamy-Geny-szansa-na-sprawdzenie-jaki-rodzaj-raka-nam-grozi
 28. Warszawa.naszemiasto.pl, „Naukowcy z Warszawy wymyślili badanie na raka tańsze ponad 20-krotnie!”, 7.11.2017 r.
  Nowatorska metoda badań genetycznych powstała w stolicy Polski, a opracował ją zespół Warsaw Genomics. Jest to o tyle przełomowe odkrycie, że pozwala przeprowadzać badania aż dwudziestokrotnie taniej do tej pory. Taka różnica cenie spowodowana jest tym, że w ramach jednej rundy badań analizie poddaje się geny aż 600 osób.
  Więcej: http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/naukowcy-z-warszawy-wymyslili-badanie-na-raka-tansze-ponad,4303534,art,t,id,tm.html
 29. 2. Biotechnologia.pl „Warsaw Genomics w walce z nowotworami”, 3.11.2017 r.
  European Startup Awards. Zespół Warsaw Genomics opracował innowacyjną metodę sekwencjonowania, dzięki której koszty analizy zostały znacząco obniżone - cena pakietu od Warsaw Genomics jest dwudziestokrotnie niższa od cen konkurencji, nie tylko polskich firm, ale także europejskich czy amerykańskich!
  Więcej: http://biotechnologia.pl/biotechnologia/warsaw-genomics-w-walce-z-nowotworami,17453
 30. Zdrowie.Radiozet.pl, „Skąd się biorą nowotwory? Odkryto gen P53, który może złamać kod raka”, 2.11.2017 r.
  Organiczna walka "nowego" ze "starym", czyli jak powstaje nowotwór?
  Prof. dr hab. Krystian Jażdżewski z Zakładu Medycyny Genomowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego rekomendując publikację Sue Armstrong tłumaczy, że: "Żyjemy dzięki zdolnościom naszych komórek do ciągłego namnażania się, zastępowania "starego" - "nowym". Niestety przy najmniejszym błędzie tracimy kontrolę nad tym "nowym" i... rodzi się nowotwór.
  "Według niego historia opisana przez Brytyjkę to "fascynująca opowieść o odkryciu jednego z najważniejszych białkowych kontrolerów prawidłowego namnażania się komórek, jednocześnie głównego strażnika przed nowotworzeniem". Wyjaśnienie fenomenu mutacji P53 może zmienić front naszej walki z rakiem. - Lektura pełna nadziei, polecam - rekomenduje prof. Jażdżewski.
  Więcej: http://zdrowie.radiozet.pl/Medycyna/Bialko-P53-Gen-ktory-zlamal-kod-raka-wedlug-Sue-Armstrong
 31. Wyborcza.pl, „Czy rak jest zapisany w genach? Jak sprawdzić, czy nam grozi?, 20.10.2017
  Jedna czwarta, może jedna piąta wszystkich zachorowań na raka jest związana z wariantami genów, z którymi się rodzimy. Chodzi o to, by wyłapać te osoby, które są szczególnie zagrożone rakiem, i pomóc im uciec przed chorobą.
  Więcej: http://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/7,137474,22530976,czy-rak-jest-zapisany-w-genach-jak-sprawdzic-czy-nam-grozi.html
 32. Dobrewiadomosci.net.pl, „Totalna rewolucja. Polacy znaleźli sposób na tanie rozpoznanie raka. Czy znajdzie się ktoś, kto udzieli finansowego wsparcia?”, 20.10.2017
  Nie 8 tys. zł, a 399 zł. Polski zespół naukowców i lekarzy opatentował arcytanią metodę rozpoznania raka dzięki przeskanowaniu ludzkich genów. To prawdziwa światowa rewolucja, którą powinniśmy się chwalić.
  Więcej: http://dobrewiadomosci.net.pl/18777-totalna-rewolucja-polacy-znalezli-sposob-tanie-rozpoznanie-raka-znajdzie-sie-ktos-udzieli-finansowego-wsparcia/
 33. Telewizja Republika, „DR HAB. ANNA WÓJCICKA (Warsaw Genomics) BADANIA GENÓW W WYKRYWANIU NOWOTWORÓW”, 18.10.2017
  Więcej: http://telewizjarepublika.pl/wideo/dr-hab-anna-wojcicka-warsaw-genomics-badania-genow-w-wykrywaniu-nowotworow,8940.html
 34. Di.com.pl, „Warsaw Genomics, polski startup biotechnologiczny walczy o tytuł zwycięzcy regionu CEE”, 18.10.2017
  Warsaw Genomics został laureatem Central European Startup Awards w kategorii „najlepszy startup biotechnologiczny” w Polsce. Zespół naukowców i lekarzy z Uniwersytetu Warszawskiego walczy teraz o tytuł laureata regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Internetowe głosowanie na faworytów potrwa do 24 października.
  Więcej: http://di.com.pl/warsaw-genomics-polski-startup-biotechnologiczny-walczy-o-tytul-zwyciezcy-regionu-cee-58485
 35. Fintek.pl, „Startup Warsaw Genomics walczy o tytuł zwycięzcy regionu CEE”, 16.10.2017 r.
  Warsaw Genomics został laureatem Central European Startup Awards w kategorii „najlepszy startup biotechnologiczny” w Polsce. Zespół naukowców i lekarzy z Uniwersytetu Warszawskiego walczy teraz o tytuł laureata regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Internetowe głosowanie na faworytów potrwa do 24 października.
  Więcej: https://fintek.pl/startup-warsaw-genomics-walczy-o-tytul-zwyciezcy-regionu-cee/
 36. Telewizja STK, „Kostrzyn bada geny”, 3.10.2017
  Najbardziej boimy się raka. Nic w tym dziwnego. Nowotwór to plaga XXI wieku. Dlatego gmina Kostrzyn stawia na zdrowie mieszkańców i profilaktykę. Ma w tym pomóc nowatorski program Badamy Geny.pl. Kostrzyn jest pierwszą w Polsce gminą, która sfinansuje badanie wszystkich mieszkańców pod względem występowania w organizmie mutacji genów, które mogą wywołać raka.
  Więcej: http://telewizjastk.pl/7451,kostrzyn-bada-geny
 37. Program Badamygeny.pl – spotkania z mieszkańcami, 2.10.2017
  W piątek i sobotę (29-30.09) w Gminie Kostrzyn odbyły się spotkania dla Mieszkańców z Panią Doktor hab. med. Anną Wójcicką i Profesorem dr. hab. n. med Krystianem Jażdżewskim w sprawie programu zdrowotnego BADAMYGENY.PL
  Więcej: http://www.kostrzyn.wlkp.pl/asp/pl_miesz.asp?ref=1&typ=13&menu=2&schemat=&dzialy=2&akcja=artykul&artykul=5077
 38. Wpolityce24.pl, „To przełom w walce z rakiem! Ogromny sukces polskich naukowców, który Ministerstwo Zdrowia ma gdzieś!”, 2.10.2017
  Lekarze i naukowcy pracujący w Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego opatentowali nową metodę badania organizmu człowieka pod kątem możliwości zachorowania na raka. Na podstawie badania genów są w stanie stwierdzić, które z nich mogą w przyszłość doprowadzić do rozwoju nowotworu.
  Więcej: http://wpolityce24.pl/to-przelom-w-walce-z-rakiem-ogromny-sukces-polskich-naukowcow-ktory-ministerstwo-zdrowia-ma-gdzies,9131.html
 39. Kostrzyn-24.pl, „Badamy geny – gorąca dyskusja na sesji”, 2.10.2017
  Podczas XXXVI sesji do porządku obrad został wprowadzony punkt dotyczący przystąpienia do opracowania programu polityki zdrowotnej pod kątem „Badamy geny – program profilaktycznych badań genetycznych pod kątem obciążenia nowotworami dziedzicznymi mieszkańców gminy Kostrzyn na lata 2017-2021”.
  Więcej: http://kostrzyn-24.pl/2017/10/02/badamy-geny-goraca-dyskusja-na-sesji/
 40. Losyziemi.pl, „Polska – Opracowano metodę diagnozowania nowotworów, która jest 20 razy tańsza od dotychczas stosowanych, metoda polega na sekwencjonowaniu genetycznym i analizie 600 próbek jednocześnie”, 30.09.2017 r.
  Metoda opracowana przez zespół prof. Krystiana Jażdżewskiego jest znacznie tańsza niż już znane sposoby przewidywania zachorowania na raka. To prawdziwa rewolucja w diagnostyce nowotworów. Szkoda, że nikt nie jest nią zainteresowany.
  Więcej: http://losyziemi.pl/polska-opracowano-metode-diagnozowania-nowotworow-ktora-jest-20-razy-tansza-od-dotychczas-stosowanych-metoda-polega-na-sekwencjonowaniu-genetycznym-i-analizie-600-probek-jednoczesnie
 41. Chip.pl, „Polscy naukowcy opracowali tanią metodę rozpoznawania raka”, 30.09.2017 r.
  Metoda opracowana przez zespół prof. Krystiana Jażdżewskiego jest znacznie tańsza niż już znane sposoby przewidywania zachorowania na raka. To prawdziwa rewolucja w diagnostyce nowotworów. Szkoda, że nikt nie jest nią zainteresowany.
  Więcej: http://www.chip.pl/2017/09/polscy-naukowcy-opracowali-tania-metode-rozpoznawania-raka/
 42. Innpoland.pl, „W tych dziedzinach Polacy wygrywają z Zachodem. Wystarczy spojrzeć na nasze wynalazki medyczne”, 29.09.2017 r.
  Z jednej strony, polscy przedsiębiorcy w wielu dziedzinach – jak rynek IT czy wymagająca najwyższych kwalifikacji medycyna – dogonili już Zachód. Z drugiej jednak strony, zarówno systemowo i administracyjnie, jak i mentalnie, pozostajemy z tyłu i niewykluczone, że tak będzie w przyszłości. Konkluzje, do jakich doszli uczestnicy panelu „Polska za 20 lat. Jak technologia zmieni rzeczywistość”, który odbył się podczas tegorocznego EFNI, wcale nie były jednoznaczne.
  Więcej: http://innpoland.pl/137679,w-tych-dziedzinach-polacy-wygrywaja-z-zachodem-wystarczy-spojrzec-na-nasze-wynalazki-medyczne
 43. Rmfmaxxx.pl, „Totalna rewolucja. Polacy znaleźli sposób na tanie rozpoznanie raka”, 29.09.2017 r.
  To światowa rewolucja, która mogłaby zacząć się właśnie w Polsce, ale tutaj niestety sprawą podobno nie interesuje się nawet Ministerstwo Zdrowia.
  Więcej: http://www.rmfmaxxx.pl/news/Polacy-wynalezli-20-razy-tanszy-sposob-na-rozpoznanie-raka-Nikt-nie-zainteresowal-sie-projektem,37270.html
 44. Puls Biznesu, „20 lat na nadrobienie technologicznych strat”, 29.09.2017 r.
  Między Polską a krajami zachodnimi istnieje gigantyczna luka technologiczna. Jeśli nie zadziałamy teraz, pogłębi się jeszcze bardziej.
  Prof. Krystian Jażdżewski, kierownik Laboratorium Genetyki Nowotworów Człowieka na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, pracującego nad tanią metodą sekwencjonowania genomu, która pozwala oszacować ryzyko zachorowania na raka, jeden z panelistów EFNI, zauważa, że środowisko naukowe w Polsce, mimo że dysponuje olbrzymim potencjałem intelektualnym, bywa zamknięte i pod względem możliwości badawczych pozostaje w tyle za światową czołówką.
  Więcej: https://www.pb.pl/20-lat-na-nadrobienie-technologicznych-strat-872472
 45. Rmf.fm, „Totalna rewolucja. Polacy znaleźli sposób na tanie rozpoznanie raka”, 28.09.2017 r.
  Nie 8 tysięcy a 399 złotych. Polski zespół lekarzy i specjalistów opracował innowacyjną metodę rozpoznania raka, która niesamowicie obniża koszty diagnozy. To światowa rewolucja, którą podobno nikt się nie zainteresował!
  Więcej: http://www.rmf.fm/magazyn/news,11320,polacy-wynalezli-20-razy-tanszy-sposob-na-rozpoznanie-raka-nikt-nie-zainteresowal-sie-projektem.html
 46. Businessinsider.com.pl, „Totalna rewolucja. Polacy znaleźli sposób na tanie rozpoznanie raka”, 28.09.2017 r.
  Nie 8 tys. zł, a 399 zł. Polski zespół naukowców i lekarzy opatentował arcytanią metodę rozpoznania raka dzięki przeskanowaniu ludzkich genów. To prawdziwa światowa rewolucja, którą powinniśmy się chwalić. Doceniają ją wszyscy, ale...
  Więcej: https://businessinsider.com.pl/finanse/firmy/polska-rewolucja-w-rozpoznaniu-raka-projekt-badamy-geny/6pd0r6l
 47. Konfederacjalewiatan.pl, „Polska za 20 lat. Jak technologia zmieni rzeczywistość?”, 27.09.2017 r.
  […] Krystian Jażdżewski, prof. nauk medycznych z Laboratorium Genetyki Nowotworów Człowieka na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym wskazał na technologie, które pomagają w dużej mierze przyspieszyć diagnostykę chorób nowotworowych - Na każde 600 osób jesteśmy w stanie pomóc 30 osobom, gdyby tylko udało się dotrzeć do szerokiego grupy - mówił prof. Jażdzewski. Podkreślił, że największym problemem jest dotarcie z informacją do osób, które mogłyby mieć możliwość się przebadać.
  Więcej: http://konfederacjalewiatan.pl/aktualnosci/2017/1/polska_za_2_lat_jak_technologia_zmieni_rzeczywistosc
 48. Elle.pl, „"Badamy Geny" - polski program sprawdza ryzyko zachorowania na raka”, 18.09.2017 r.
  Polscy naukowcy stworzyli program, który może uchronić nas przed rakiem. Warto znać swoje skłonności genetyczne!
  Więcej: http://www.elle.pl/lifestyle/artykul/badamy-geny-polski-program-sprawdza-ryzyko-zachorowania-na-r-1
 49. Fpiec.pl, „Sprawdź, czy zachorujesz na raka, czyli rewolucyjny program 'Badamy Geny'”, 17.09.2017 r.
  Ryzyko zachorowania na raka jest niezwykle duże – nawet co trzeci Polak może zostać dotknięty chorobą nowotworową. Dlatego warto działać już teraz i poznać swoją genetyczną skłonność do zachorowania na raka. Dzięki Warsaw Genomics możemy poznać to ryzyko już teraz i uniknąć w ten sposób choroby lub też wykryć ją na tyle wcześnie, aby możliwe było całkowite wyleczenie.
  Więcej: http://www.fpiec.pl/post/2017/09/17/sprawdzczyrak
 50. Kostrzyn-24.pl, „Program BadamyGeny.pl w Gminie Kostrzyn”, 15.09.2017 r.
  Gmina Kostrzyn wraz z Uniwersytetem Warszawskim planuje przebadać wszystkich mieszkańców Gminy Kostrzyn pod względem występowania w organizmie mutacji genów, które mogą w przyszłości wywołać chorobę nowotworową.
  Więcej: http://kostrzyn-24.pl/2017/09/15/program-badamygeny-pl-w-gminie-kostrzyn/
 51. Kostrzyn.wlkp.pl, „BADAMY GENY – PRZECHYTRZYĆ RAKA !!!”, 15.09.2017 r.
  Więcej: http://www.kostrzyn.wlkp.pl/asp/pl_miesz.asp?typ=14&menu=605&strona=1&prywatnosc=tak
 52. Telewizjastk.pl, „BURMISTRZ GMINY KOSTRZYN W WARSZAWIE”, 15.09.2017 r. [nagranie]
  Gmina Kostrzyn jako pierwsza gmina w Polsce chce sfinansować badanie wszystkich mieszkańców pod względem występowania w organizmie mutacji genów, które mogą wywołać raka. W tym celu 14 września Burmistrz gminy Kostrzyn Szymon Matysek i Wiceburmistrz Waldemar Biskupski spotkali się w Warszawie z naukowcami Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego w celu wspólnego określenia planu działania.
  Więcej: http://telewizjastk.pl/7345,burmistrz-gminy-kostrzyn-w-warszawie
 53. Zwrotnikraka.pl „Rola genetyki we współczesnej onkologii – wywiad z ekspertem”, 12.09.2017 r.
  Dr hab. med. Anna Wójcicka, Warsaw Genomics, Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego, Zakład Medycyny Genomowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – rola genetyki we współczesnej onkologii – wywiad z ekspertem.
  Więcej: https://www.zwrotnikraka.pl/genetyka-w-onkologii-anna-wojcicka-warsaw-genomics/
 54. Zdrowie.abc.com.pl, „4200 osób zbadało geny pod kątem raka piersi i prostaty”, 07.09.2017 r.
  14 tysięcy osób zarejestrowało się na portalu www.badamygeny.pl, a spośród nich 4200 zrobiło badania genetyczne w kierunku markerów nowotworowych w ramach programu oceny ryzyka zachorowania na raka piersi i prostaty. Program jest prowadzony przez Warsaw Genomics sp. z o.o. przy współpracy z Uniwersytetem Warszawskim i Warszawskim Uniwersytetem Medycznym.
  Więcej: https://www.zdrowie.abc.com.pl/artykuly/4200-osob-zbadalo-geny-pod-katemraka-piersi-i-prostaty,114000.html
 55. Polska Press, „Czy zachorujesz na raka? Rewolucyjne badania polskich naukowców”, 04.09.2017
  Profesor Krystian Jażdżewski stoi na czele 12-osobowego zespołu, który stworzył unikatową metodę sekwencjonowania genomów. Dzięki ich pracy każdy dorosły człowiek może dowiedzieć się, jak duże istnieje ryzyko, że zachoruje na raka. O tym, na czym polegają takie badania, profesor Jażdżewski opowiedział w "Dzień Dobry TVN" - Polska ma szansę być pierwszym krajem, w którym cała populacja jest przebadana pod kątem ryzyka zachorowania na nowotwór - podkreślił Jażdżewski.
  Więcej: http://www.polskatimes.pl/strona-kobiet/zdrowe-zycie/a/czy-zachorujesz-na-raka-rewolucyjne-badania-polskich-naukowcow,12447787/
 56. Zdrowie.dziennik.pl, „Czy zachorujesz na raka? Rewolucyjne badania polskich naukowców”, 04.09.2017
  Profesor Krystian Jażdżewski stoi na czele 12-osobowego zespołu, który stworzył unikatową metodę sekwencjonowania genomów. Dzięki ich pracy każdy dorosły człowiek może dowiedzieć się, jak duże istnieje ryzyko, że zachoruje na raka.
  Więcej: http://zdrowie.dziennik.pl/nowotwory/artykuly/557525,czy-zachorujesz-na-raka-rewolucyjne-badania-polskich-naukowcow.html
 57. Salon24.pl, „Czy zachorujesz na raka? Rewolucyjne badania polskich naukowców”, 03.09.2017
  Profesor Krystian Jażdżewski stoi na czele 12-osobowego zespołu, który stworzył unikatową metodę sekwencjonowania genomów. Dzięki ich pracy każdy dorosły człowiek może dowiedzieć się, jak duże istnieje ryzyko, że zachoruje na raka. (TVN24/x-news)
  Więcej: https://www.salon24.pl/video/14023,czy-zachorujesz-na-raka-rewolucyjne-badania-polskich-naukowcow
 58. Tarnowska.tv, „Czy zachorujesz na raka? Rewolucyjne badania polskich naukowców”, 03.09.2017
  Profesor Krystian Jażdżewski stoi na czele 12-osobowego zespołu, który stworzył unikatową metodę sekwencjonowania genomów. Dzięki ich pracy każdy dorosły człowiek może dowiedzieć się, jak duże istnieje ryzyko, że zachoruje na raka. O tym, na czym polegają takie badania, profesor Jażdżewski opowiedział w "Dzień Dobry TVN" - Polska ma szansę być pierwszym krajem, w którym cała populacja jest przebadana pod kątem ryzyka zachorowania na nowotwór - podkreślił Jażdżewski.
  Więcej: http://tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/18338,czy-zachorujesz-na-raka-rewolucyjne-badania-polskich-naukowcow.html#sthash.wPnV9J79.5PSt3wp5.dpbs
 59. Dziendobry.tvn.pl, „Chce zbadać geny wszystkich Polaków i uchronić nas przed rakiem”, 02.09.2017 Rozmowa na żywo w programie odbyła się 2 września.
  Prof. dr. hab. med. Krystian Jażdżewski i jego zespół specjalizują się w badaniu genów. Na podstawie uzyskanych informacji są w stanie określić predyspozycje pacjenta do zachorowania na nowotwór. Takie badania są wykonywane na świcie już od pewnego czasu. Co więc wyróżnia polski projekt? Po pierwsze jego globalność - genetycy chcą zbadać populację całej Polski, a po drugie cena - koszt badania to jedyne 400 złotych zamiast 2 000 euro. Czy pacjent może liczyć na pomoc zespołu profesora Jażdżewskiego po postawieniu diagnozy? Jak trafić pod ich skrzydła? I czy istnieje szansa na refundację jeśli nie stać nas na badanie?
  Więcej: href=http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/chce-zbadac-geny-wszystkich-polakow-i-uchronic-nas-przed-rakiem,239697.html
 60. Polityka, Jak złowić raka, 28.06.2017
  prof. Krystian Jażdżewski w rozmowie z Agnieszką Sową opowiada o planach przebadania wszystkich Polaków pod kątem ryzyka nowotworu i o tym, po co nam ta wiedza.
  Materiał ukazał się także w wydaniu papierowym Polityki.
  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1709962,1,warto-badac-geny-pod-katem-ryzyka-nowotworow.read
 61. TVN24.pl, prof. Krystian Jażdżewski, 27.06.2017 r.
  prof. Krystian Jażdżewski - genetyk i endokrynolog. Prowadzi badania dotyczące dziedziczenia chorób i zastosowania technologii sekwencjonowania nowej generacji w medycynie. Kieruje Laboratorium Genetyki Nowotworów Człowieka w Centrum Nowych Technologii UW i Zakładem Medycyny Genomowej WUM. http://www.tvn24.pl/inny-punkt-widzenia,37,m/prof-krystian-jazdzewski,752146.html
 62. Polskie Radio, Jedynka, Prawda o nas zamknięta w genach. Dlaczego warto je badać?, 13.06.2017 r.
  Jeżeli nasza mama chorowała na nowotwór, który jest związany z uszkodzeniem genu, to mamy 50 procent szansy, że go odziedziczymy - mówi dr hab. n. med. Anna Wójcicka.
  http://www.polskieradio.pl/7/163/Artykul/1776848,Prawda-o-nas-zamknieta-w-genach-Dlaczego-warto-je-badac
 63. TVN24, Inny Punkt Widzenia, odc. 24, 11.06.2017.
  https://player.pl/programy-online/inny-punkt-widzenia,69152.html
 64. TVN24bis.pl, Ostrzegają przed rakiem. "Mamy narzędzie, aby przebadać wszystkich Polaków", 23.05.2017
  http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/gosciem-tvn24-bis-byl-krystian-jazdzewski,742447.html
 65. Superbiz.se.pl, Biznesowe Oscary 2017. Poznaj laureatów prestiżowej nagrody, 23.05.2017
  http://superbiz.se.pl/wiadomosci-biz/biznesowe-oscary-2017-poznaj-laureatow-prestizowej-nagrody_995546.html
 66. TVN24bis.pl, "Biznesowe Oscary" rozdane. Zobacz, kto sięgnął po nagrody, 22.05.2017
  http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/nagrody-polskiej-rady-biznesu-imienia-jana-wejcherta-rozdane,742219.html
 67. Polskieradio.pl, Sprawdź, czy masz nowotwór w genach, 18.05.2017
  http://www.polskieradio.pl/130/4430/Artykul/1766530,Sprawdz-czy-masz-nowotwor-w-genach
 68. Rp.pl, Biznesowe Oskary przyznane, 22.05.2017
  http://www.rp.pl/Biznes/305229894-Biznesowe-Oskary-przyznane.html
 69. Wiadomosci.onet.pl, Wręczono nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, 23.05.2017
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/6-edycja-nagrody-polskiej-rady-biznesu-im-jana-wejcherta/q4bl5hk
 70. Biznes.onet.pl, "Biznesowe Oscary" rozdane po raz szósty, 22.05.2017
  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/biznesowe-oscary-rozdane-po-raz-szosty/83znng
 71. Jastrzabpost.pl, Wiemy kto otrzymał „biznesowe oscary”. Wśród gości: Lech Wałęsa, Dominika Kulczyk, Monika Olejnik…
  http://jastrzabpost.pl/imprezy/gala-nagrody-prb-im-jana-wejcherta-zdjecia-i-stylizacje-gwiazd_522910.html
 72. Rp.pl, Nagrody im. Jana Wejcherta rozdane - Raiffeisen z nowym ubezpieczeniem dla rodzin, 23.05.2017
  http://www.rp.pl/Biznes/305229868-Nagrody-im-Jana-Wejcherta-rozdane.html
 73. Rp.pl, Elita biznesu nagradza, świętuje i wspiera, 23.05.2017
  http://www.rp.pl/Biznes/305239882-Elita-biznesu-nagradza-swietuje-i-wspiera.html